Dgs Kitap Önerileri

2019 Dgs Kitap Önerileri

Dgs Kitap Önerileri adlı makalemizde sayısal bölüm için 2019 Dikey Geçiş Sınavına hazırlanırken ilk olarak çalışmaya başladığımız da hangi kaynakları çözmeye başlamalıyız, bunu inceleyeceğiz.

Ders çalışmaya başlamadan önce bizim için önemli olan en büyük faktör seviyemizi bilmek.Yeni başlıyorsunuz matematiğiniz sıfır mı ? Orta gibi bir matematiğe mi sahipsiniz ? Yoksa benim geçen yıla ait temelim var, temelimin üstüne bir şeyler ekleyerek çalışmak istiyorum gibisinden seviyemizi belirlememiz gerekiyor.

Antremanlarla Matematik kitap

Matematiği başlangıç seviyesinde olanlar için kesinlikle ve kesinlikle antremanlarla matematiği çözmeniz gerekiyor. Hiç matematiğiniz, temeliniz yoksa bu kitapla başlamanızı öneriyorum. Antremanlarla matematik size temel sağlıcaktır.

Kartezyen Geometri kitap

Antremanlarla matematiği biraz ortaladıktan sonra kartezyen yayınlarının turuncu serisinin geometri fasikülü olan bu kitapta doğruda açılar, üçgende açılar ve açı-kenar bağıntıları oldukça kolay bir şekilde işlenilmiş.Size geometrinin en temelini birazcık anlatacak.Başlangıç seviyesi için şu anda bu şekilde çalışmanız gerekiyor.Eğer eşit ağırlık sanız bu dediklerime ek olarak türkçe soru bankası paragraf kitapları da alabilirsiniz.

DGS Konu Anlatım Kitapları

Şimdi Dikey Geçiş Sınavı için orta-yüksek bir seviyede olanlar için dgs kitap önerilerini konu anlatım kitapları ile devam edelim.

Tasarı dgs kitap

Tasarı konu anlatım seti, bu 4 kitabı da alabilirsiniz.Senelerdir Dikey Geçiş Sınavı denilince akla ilk gelen yayın evlerinden biri tasarıdır.Bence temin etmeniz gereken bir yayın evi, dikey geçiş sınavı hazırlık sürecinden tercih edilmesi gereken bir kitap.

Pegem Konu Anlatım kitap

Dgs kitap önerileri makalemiz de ikinci kitabımız Pegem video destekli dikey geçişi sınavı konu anlatımlı içerisinde sözel sayısal olarak iki taraf da mevcut.Bunun bir özelliği daha var video dersler ücretsiz olarak cebinizde yani bu telefonunuza pegem uygulamasını indirdikten sonra ücretsiz video dersleri izleyebileceğiniz anlamına geliyor.Bu kitap o yüzden diğer rakiplerine göre ön planda diyebiliriz.

 

Beyaz kalem dgs kitap

3.setimiz beyaz kalemden … Bunu da hiç düşünmeden alabilirsiniz.Bunda da pegem de olduğu gibi video destekli uygulama var.Bu da iyi bir avantaj sizin için.Sizler için konu anlatımı olarak bu üç kitabı önerdim.

 

Şimdi bir sürü konu anlatım seti öneriyorsunuz bize diyebilirsiniz, bunu şunun için söylüyorum bir konu anlatım seti bitirip tam olarak konuyu anlayamayan dersleri kavrayamayanlar var. 2. ve ya 3. kaynak arayışın da olan insanlar var.Bunları herkese hitap eden kaynaklar olarak düşündüğüm için paylaştım.2-3 setle anca konuları oturtabilen insanlar var.Farklı farklı setlerle tekrar yapmak isteyen insanlar var, bunları o yüzden öneriyorum, alternatif sunuyorum.Bunlardan istediğinizi alabilirsiniz.Yoksa gidin bu kaynakların hepsini alın demiyorum.Tabi ne diyorum eğer vaktiniz varsa konu anlatımları kitapları sayesinde tekrar etmiş olursunuz, o yüzden temin edin diyorum. 

DGS Soru Bankası Kitapları

Tasarı Soru Bankası Dgs

Dgs kitap önerileri için ilk önerdiğim soru bankası kitabı tasarının soru bankası.Çözümlü olması bizim için çok önemli.Neden ? Bir soruda yanlış yaptınız diyelim ve ya anlayamadınız.Dönüp çözümüne baktıktan sonra sorunun çözümünü öğrenebiliyorsunuz.O yüzden soru bankalarının çözümlü olması bizim için çok büyük avantaj.  

Pegem dgs kitap

Diğer soru bankamıza geçelim.Pegemi anlatmaya zaten gerek yok.Tamamı çözümlü olmalı olması bu kitabı bizim için en cazip kılan özellik.Soru bankası olarak bize bu kadar kitap yetmez daha fazla soru çözmeliyim diyorsanız bu yayın evi gayet güzel.Bizim için önemli olan kaynakların soru kalitesi yani ösym’nin hazırladığı sorulara yakın sorular olmalı ki bizi sınava tam anlamıyla hazırlaya bilsin. Tasarı da pegem de soru kalitesi olarak ösym’ye en yakın sorular üreten, hazırlayan yayın evleri.

Yediiklim dgs

Bizim için bir yayın evini en iyi yapan faktör nedir ? Tabi ki de soru kalitesi.Ösym’ye dikey geçiş sınavına yakın sorular hazırlayabilmesi bizim için o yayın evini iyi yapar.Yediiklimde bu konuda yıllarca uzman hocaları kendi bünyesinde kadrosun da bulundurmuş bir yayın evi.Sınava ciddi ciddi hazırlanıyorsanız sizin çok soru çözmeniz gerekiyor ve farklı türden soru çeşitleri görmek için yediiklimi deneyin.

Son ve bonus olarak yeni nesil sayısal ve sözel olarak hepsini tek bir kitapta toplayan beyaz kalem çözülmesi gereken bir soru bankası.

Beyaz kalem soru bankası dgs

Sizler için Dikey Geçiş Sınavı için kitap önerilerini listelemeye çalıştık, sürekli güncellenicektir. Sizin de eklemek istediğiniz bir kitap olursa yorumlar da belirtebilir ya da buradan bize ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir